W środę 22 lutego 250 uczniów edukacji wczesnoszkolnej, uczęszczających do naszej świetlicy, miało okazję wziąć udział w nietypowych zajęciach: z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu obejrzeliśmy spektakl online, który podejmował temat bezpiecznego i świadomego korzystania z Internetu.

Bohaterowie tego przedstawienia to rodzeństwo: Ola i Filip, którzy sporo czasu spędzają w świecie wirtualnym, bardzo lubią gry komputerowe, oglądanie filmików i media społecznościowe.
Filipa Internet zaczął fascynować po pewnym czasie tak bardzo, że powoli tracił kontakt z rzeczywistością, a nawet swoich przyjaciół! Było to wielkim zmartwieniem dla całej jego rodziny. Na szczęście Oli udało się wezwać na pomoc dwóch super-bohaterów o komputerowych imionach: Plik i Folder.
Zdiagnozowali oni co prawda u Filipa groźny „SIECIOWCIĄG”, ale na szczęście pomogli mu się od niego uwolnić. Dzięki udziałowi w spektaklu Świetliki będą już wiedziały, że Internet to wspaniałe źródło wiedzy i rozrywki, ale należy korzystać z niego rozsądnie.

Plik i Folder w swojej piosence przestrzegali, że Internet to:

 „źródło wiedzy, które wciąga,
lecz jak będziesz nieostrożny –
możesz złapać SIECIOWCIĄGA!
Jeśli wchodzić chcesz do sieci,
to pamiętaj: rób to z głową!
Bo to Ty masz netem rządzić,
A nie Internet Tobą!”

Organizatorem wydarzenia było Polskie Centrum Programu Safer Internet.

Małgorzata Paszke