14 lutego obchodziliśmy w naszej szkole WALENTYNKI. Jak co roku, samorząd uczniowski przygotował z tej okazji pocztę walentynkową, która wywołała wśród dzieci mnóstwo pozytywnych emocji. W klasach edukacji wczesnoszkolnej odbywały się zajęcia nawiązujące to tego wyjątkowego święta. Nie zabrakło serduszkowego kodowania, romantycznych deserów, walentynkowych prac plastycznych, gier i zabaw.

Za sprawą lizaków od Rady Rodziców, każdy z uczniów poczuł się tego dnia wyjątkowo – D Z I Ę K U J E M Y ! Było twórczo, pomysłowo, słodko i niesamowicie serduszkowo. 
Na zakończenie opowiemy Wam bajkę o tym skąd wzięły się walentynki…

Dawno, dawno temu rzymski cesarz chciał, żeby mężczyźni byli groźnymi wojownikami i czynnie uczestniczyli w potyczkach wojennych. Nie pozwalał im więc się zakochiwać. Myślicie, że mu się to udało? Oczywiście, że nie! Mógł sobie zakazać ślubów, ale miłości nie da się zabronić! Dzielni żołnierze spotykali się ze swoimi wybrankami w tajemnicy, a pewien wierzący w miłość ksiądz o imieniu Walenty, udzielał im w sekrecie ślubów. I to właśnie na cześć tego romantycznego księdza 14 lutego obchodzimy walentynki, czyli święto miłości i wszystkich zakochanych!

Wychowawczynie edukacji wczesnoszkolnej