Pierwsze dni stycznia okazały się świetnym sposobem spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. Dzieci bardzo chętnie i aktywnie uczestniczyły w proponowanych zabawach. Nowy Rok przywitały wykonując fajerwerki farbami za pomocą papierowych rolek.

W ramach akcji „Zdrowo i sportowo” dzieci uczestniczyły w zabawach muzyczno – ruchowych typu: chusta animacyjna, obręcze hula - hop, czy zabawa Just Dance.

Jak każdy miesiąc również styczeń był miesiącem bardzo twórczym i aktywnym w świetlicy szkolonej. Dzieci bardzo chętnie brały udział w różnego rodzaju zajęciach plastycznych: tworzyły zimowy krajobraz, lepiły Plastusia z plasteliny, wykonywały bałwanka z papieru, czy prosiaczka z balonu. W ramach projektu „Kreatywne prace plastyczne” wykonały zimowe drzewo z folii aluminiowej. Dzieci miały również możliwość pracowania na różnego rodzaju masach plastycznych przypominających sztuczny śnieg.

W styczniu miała miejsce kontynuacja cyklu zajęć – eksperymenty przyrodnicze. Tematem przewodnim tego miesiąca była elektryczność. Uczniowie uczyli się budować proste obwody elektryczne z żarówkami i wyłącznikiem. Poznali budowę baterii oraz przekonali się, że cytryna może być również baterią. Dowiedzieli się do czego służą mierniki elektryczne i nauczyli się posługiwać woltomierzem.

Świętowaliśmy również Dzień Kubusia Puchatka, który przypadł na 18 stycznia. Dzień ten był okazją, aby przybliżyć dzieciom autora książki o Kubusiu Puchatku oraz posłuchać opowiadań o głównym bohaterze. Z tej okazji powstały prace plastyczne: portret Kubusia Puchatka, projekty bluzeczek dla Kubusia. Powstała również klasowa maskotka Kubusia z papieru. Dzieci były szczęśliwe, że mogły spędzić trochę czasu ze swoim ulubieńcem.

Kolejnym wydarzeniem był Światowy Dzień Popcornu. Dzieci poznały historię jego powstania oraz dowiedziały się, że może on służyć nie tylko do jedzenia, ale również do wykonania prac plastycznych.

Z okazji Dnia Babci i Dziadka wszystkie grupy świetlicowe z wielkim zaangażowaniem przystąpiły do przygotowania upominków. Pomysłów na zajęcia i upominki było mnóstwo. Wśród tradycyjnych prac znalazły się laurki, portrety kochanych babć i dziadków oraz całoroczne kalendarze. Przygotowanie podarunków było świetną okazją dla uczniów do wykazania się kreatywnością.

Zajęcia świetlicowe to również czas na gry i zabawy zespołowe. Uczniowie bardzo chętnie sięgają po gry planszowe, gry i zabawy on-line z wykorzystaniem tablicy multimedialnej, kolorowanki, angażują się w budowanie różnych budowli z klocków drewnianych i plastikowych. Wspólnie bawimy się i rozmawiamy. Nie sposób wymienić wszystkich aktywności, w których dzieci biorą udział. Wszystkie zajęcia prowadzone w grupach dostarczają im nowych wiadomości i umiejętności.

Nadszedł wreszcie czas na zasłużony odpoczynek. Życzymy wszystkim dzieciom udanych i bezpiecznych ferii zimowych. Bawcie się dobrze i odpoczywajcie! Zbierajcie siły, aby z nową energią wrócić do szkoły.

Wychowawcy świetlicy