W piątek, 27 stycznia, trochę na zakończenie pierwszego semetru, ósmoklasiści  z klasy 8a, 8c i kilkoro z 8d pojechali na wycieczkę do Poznania. Głównym celem podróży była wystawa BODY WORLDS - prezentująca autentyczne ludzkie ciała poddane rewolucyjnej metodzie plastynacji.

Wszystkich eksponatów na wystawie w Poznaniu jest aż 160. Wystawa głęboko zmienia nasze spojrzenie na nas samych: „Zwiedzający patrząc na inne ludzkie ciało odkrywają własne w zupełnie nowy sposób. Ekspozycja przedstawia ciało nie tylko jako podstawę naszej fizycznej egzystencji, ale także jako zwierciadło naszego własnego stylu życia. Cokolwiek robimy lub czego nie robimy, to co jemy, jak i czy ćwiczymy – wszystko ma na nas fizyczny wpływ, zarówno pozytywny, jak i negatywny”. Ekspozycja przywodzi na myśl te skojarzenia i przedstawia wyjątkowość ludzkiego życia. Wiedza zdobyta na wystawie wyostrza poczucie własnej bezbronności oraz wartości własnego zdrowia jednocześnie ucząc jak lepiej dbać o siebie.

Gdy zaczerpnęliśmy wiedzy, przyszła pora na zrobienie czegoś dla ciała. Udaliśmy się na Tarnowskie termy. Niezliczona ilość wodnych atrakcji bardzo umiliła nam czas spędzony na basenie. Wszystkie zabawy były nadzorowane przez profesjonalnych ratowników. Gdy wszyscy byliśmy już wymęczeni, przeszedł czas na drogę powrotną. Puszczaliśmy muzykę, śpiewaliśmy, żartowaliśmy. Śmiechom nie było końca! Po ciężkim semestrze ten wyjazd był idealną okazją, aby się zrelaksować i wkręcić w wir wrażeń, które czekają na nas podczas ferii.

Opiekunkami na wycieczce były wychowawczynie panie Renata Kurasińska i Marzena Lemańska oraz Małgorzata Gucia i Marlena Jarczewska.

Agata Kandulska, uczennica 8c