W piątek 11 listopada br. uczniowie Trójki wzięli udział w gminnych obchodach 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Najpierw uczestniczyliśmy w uroczystej mszy św. za Ojczyznę. W nowotomyskim kościele pw. Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy licznie zebrali się mieszkańcy, włodarze miasta, orkiestra i Kompania Honorowa Batalionu Logistycznego 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej im. gen. broni Józefa Dowbor – Muśnickiego z Międzyrzecza oraz poczty sztandarowe i liczne delegacje.

Nasz poczet honorowy stanowili: Borys Skotarek z kl. 8a jako chorąży oraz Anna Grzybowska i Zofia Płoszyńską z kl. 5b jako asysta. Następnie wzięliśmy udział w IV Nowotomyskim Marszu Niepodległości. Nasi uczniowie, idąc ulicami miasta, z chlubą nieśli stumetrową flagę. Po przemarszu odbyła się uroczystość patriotyczna przy pomniku Powstańców Wielkopolskich na Placu Niepodległości.

Tego listopadowego dnia pokazaliśmy, że Ojczyzna jest dla nas ważna, że dla niej poświęcimy swój czas, że mino podziałów potrafimy być razem, że jesteśmy dumni z bycia Polakami.

Marzenia Dach-Kolanko