W naszej szkole duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo i edukację związaną z bezpieczeństwem dzieci. Na początku każdego roku szkolnego, dzieci z klas pierwszych poznają drogę do szkoły wraz ze znakami drogowymi i zasadami, które uczą, jak należy zachowywać się w pobliżu ulic. Aby dokładnie zrozumiały zasady zachowania się na drodze, zaprosiliśmy do naszej szkoły funkcjonariuszki nowotomyskiej Policji.

Głównym tematem zorganizowanego spotkania było bezpieczeństwo. Panie Policjantki opowiedziały dzieciom, jak we właściwy sposób zachowywać się idąc do szkoły i wracając z niej. Po skończonej rozmowie uczniowie dzielnie pomaszerowali w stronę przejścia dla pieszych, aby poćwiczyć przechodzenie przez jezdnię. Wyszło im to bardzo dobrze i wszyscy otrzymali odblaskowe zawieszki, dzięki którym staną się bardziej widoczni na drodze. Dzieci czynnie uczestniczyły w spotkaniu, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawały bardzo dużo pytań.

Na koniec spotkania zrobiliśmy sobie wspólne pamiątkowe zdjęcia oraz otrzymaliśmy zaproszenie od Pań Policjantek do odwiedzenia Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu, żeby jeszcze lepiej poznać ich pracę.

Składamy serdeczne podziękowania dla funkcjonariuszek Policji za poświęcony czas.

Wychowawczynie klas pierwszych