W miniony wtorek 14.06.2022 w Powiatowym Centrum Sportu w Nowym Tomyślu odbyło się uroczyste podsumowanie sportowej rywalizacji szkół w powiecie nowotomyskim w roku szkolnym 2021/2022. Przybyłych gości przywitał dyrektor PCS Jakub Skrzypczak, który pełni rolę powiatowego organizatora sportu szkolnego.

Rywalizacja szkół odbywa się w trzech kategoriach:
- Igrzyska Dzieci (rocznik klas 6 i młodsi)
- Igrzyska Młodzież Szkolnej (rocznik klas 7-8)
- Licealiady (uczniowie szkół ponadpodstawowych).

Nagrody dla szkół w postaci pamiątkowych statuetek, dyplomów oraz bonów na sprzęt sportowy wręczył Starosta Nowotomyski p. Andrzej Wilkoński, który w wcześniejszym przemówieniu podziękował wszystkim uczniom i dyrektorom za udział w organizacji szkolnych imprez sportowych. Naszej szkole udało się wywalczyć trzecie miejsce w kategorii Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Pierwsze miejsce w tej kategorii zajęła Szkoła Podst. nr 2 im. Marii Skłodowskiej-Curie przed Szkołą Podst. im. Arkadego Fiedlera w Zbąszyniu. Podczas uroczystości mogliśmy zobaczyć występy artystyczne i wysłuchać wykładu p. dr Anny Rogackiej na temat roli wychowania fizycznego w kształtowaniu młodego człowieka.
W skład naszej delegacji weszli: dyr. Dariusz Stachecki, Maciej Pilz oraz uczniowie: Joanna Bąk, Konrad Musiał i Karol Figielski


Maciej Pilz