W dniu 16 maja 2019r. w hali Powiatowego Centrum Sportu w Nowym Tomyślu odbyły się Mistrzostwa Powiatu Nowotomyskiego w Siatkówce Plażowej Dziewcząt. Ze względu na złe warunki pogodowe zawody rozegrano w hali. Do zawodów zgłosiły się 3 zespoły w kategorii dziewcząt. Drużyny grały do dwóch wygranych setów, rozgrywając turniej systemem "każdy z każdym".

W minionym tygodniu Nasze najmłodsze zawodniczki i zawodnicy (rocznik 2008 i 2009) zmagali się na stadionach lekkoatletycznych na szczeblach gminy, powiatu, a nawet… rejonu. Uczniowie wzięli udział w 3-boju, który obejmował: bieg na 60m, skok w dal (ze strefy) i rzut piłeczką palantową (80g). Dziewczęta z Naszej szkoły pokonały na zawodach powiatowych uczennice z Opalenicy, Zbąszynia oraz SP1 z Nowego Tomyśla i tym samym dostały się do Mistrzostw Rejonu Poznań Teren Zachód. Chłopcom zabrakło troszeczkę szczęścia i uplasowali się na miejscu czwartym.

Dnia 11.05.2019r. najmłodsi uczniowie z naszej szkoły z klas pierwszych i drugich wzięli udział w " Wyścigach rzędów na wesoło". Do rywalizacji przystąpiły dwie klasy pierwsze, 1a, 1b oraz trzy klasy drugie, 2a, 2b, 2c. Zabawa była bardzo emocjonująca, dodatkowe wsparcie i doping zapewnili licznie przybyli rodzice.

W piątek, 10 maja nasza reprezentacja wzięła udział w Mistrzostwach Powiatu w Piłce Nożnej, które odbyły się w Borui Kościelnej. W zawodach udział wzięło pięć drużyn. Nasi chłopcy po zwycięstwie nad zespołem z Borui Kościelnej (4:2) i Wąsowa (2:1), remisie z reprezentacją Szkoły Podstawowej nr 2 z Nowego Tomyśla (1:1) i porażce z Opalenicą (1:0) wywalczyli drugie miejsce.

Korzystając z przepięknej pogody, ostatniego dnia kwietnia w ramach Ligi Sportowej "Trójki" rozegraliśmy mistrzostwa piłki nożnej chłopców na boisku "Orlik". W mistrzostwach wzięło udział pięć klas. Zmagania zostały rozegrane systemem "każdy z każdym". Po dziesięciu widowiskowych meczach turniej dobiegł końca. Największą niespodziankę sprawiła klasa 3 F, która wygrała wszystkie swoje spotkania, w tym z faworytem mistrzostw - klasą 3E.

W dniu 5 kwietnia 2019 r. w naszej hali SP 3 odbył Finał Rejonu Poznań Zachód w koszykówce dziewcząt. Spotkały się 4 najlepsze szkolne zespoły z 6 powiatów: grodziskiego, międzychodzkiego, nowotomyskiego, obornickiego, poznańskiego i szamotulskiego. Nasz zespół złożony z 13 dziewcząt 5f- klasy sportowej i 4 klas rozegrał dziś 2 mecze. W pierwszym po walce przez całe spotkanie pokonujemy starsze koleżanki z SP2 Rogoźno 34:30, które to dziewczyny grają w lidze wojewódzkiej wyższej od nas U13. Natomiast w finale musimy uznać wyższość zespołu SP1 Kórnik, który w tym roku również gra w lidze wojewódzkiej w U14 i to ten, lepszy od nas zespół z naszego rejonu zagra w tegorocznym finale Wielkopolski.

W dniach 28.03-31.03 W Elblągu już po raz 23 odbył się Ogólnopolski Turniej Koszykówki. Jest to zawsze impreza adresowana dla zawodniczek i zawodników z 5 klasy szkoły podstawowej, o dużej renomie, skupiająca najlepsze zespoły z kraju. Do turnieju przystąpiło 16 zespołów dziewczynek i 12 zespołów chłopców. Nasze zawodniczki - mistrzynie Wielkopolski ostatecznie po 4-dniowych zmaganiach zdobyły 4 miejsce.

22.03.2019r. odbył się turniej koszykówki w ramach Ligi Sportowej „Trójki” klas 7,8 i 3 gimnazjalnych. Turniej rozegrano systemem „każdy z każdym”. Do zawodów przystąpiło 5 klas. Najlepszą koszykarską drużyną okazały się dziewczęta z klasy 8a, w składzie: Oliwia Binaś, Zuzanna Grablewska, Maja Kin, Laura Pękal. Mecze sędziowali uczniowie z klasy 3e: Kacper Witczak i Makary Kaczmarek. Klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco:

W dniu 22 marca 2019 r. w naszej hali SP 3 odbył się Półfinał Rejonu Poznań Zachód w koszykówce dziewcząt. Spotkały się najlepsze szkoły podstawowe dziewcząt z klas 6 i młodszych-mistrzowie swoich powiatów. Powiat nowotomyski reprezentowała - SP 3 Nowy Tomyśl, grodziski - SP 1 Grodziski i międzychodzki - SP 2 Międzychód.  Nasz zespół (14 dziewcząt) złożony z 5f- klasy sportowej i 4 klas, gdyż w naszej szkole nie ma 6 klas.Tym bardziej cieszy nas wygranie naszych dziewczyn ze starszymi i awans do finału Rejonu, który odbędzie się już za 2 tygodnie 5.04. również w naszej szkole!

W piątek, 22 marca 2019 roku w hali OSiR w Opalenicy rozegrany został Finał Powiatu Nowotomyskiego w Koszykówce Chłopców szkół podstawowych z oddziałami gimnazjalnymi. W rozgrywkach udział wzięły reprezentacje szkół z Nowego Tomyśla, Opalenicy ( oddział gimnazjum i klasy 7 i 8 )Wąsowa i Zbąszynia. Zawody rozegrano systemem „każdy z każdym”.