W czwartek, 4 kwietnia o godz. 16:00 odbyły się „Otwarte Drzwi” w naszej szkole. Liczne grono uczniów i ich rodziców mogło zapoznać się z bogatą ofertą edukacyjną na rok szkolny 2019-2020.

Wydarzenie rozpoczęło się spotkaniem w Hali Widowiskowo- Sportowej, gdzie uczestnicy mogli przyglądać się popisom uczniów z klasy sportowej. Następnie Dariusz Stachecki przywitał wszystkich przybyłych i przedstawił szczegóły oferty. Od 1 września planujemy w naszej szkole utworzenie następujących oddziałów:

  • oddziały klas pierwszych
  • oddział klasy specjalnej dla uczniów z upośledzeniem intelektualnym
  • oddział klasy piątej sportowej o specjalności koszykówka dziewcząt i siatkówka chłopców
  • oddział klasy siódmej o podstawowym ramowym planie kształcenia
  • oddział klasy dwujęzycznej, którego domeną jest intensywna nauka języka angielskiego (5 godzin tygodniowo w cyklu dwuletnim) oraz część treści programowych historii i geografii będzie prowadzona w języku angielskim
  • oddział z dodatkowym modułem Laboratorium STEAM – zajęcia prowadzone metodą opartą na pięciu głównych obszarach: nauki, technologii, inżynierii, sztuki oraz matematyki. Całość wspierana informatyką, która stawia ucznia w roli badacza, wynalazcy i poszukiwacza.

Więcej na temat oferty edukacyjnej można przeczytać w artykule: Nowatorska oferta edukacyjna.

Niezbędne dokumenty dostępne są w dziale REKRUTACJA.

Następnie przyszli uczniowie Trójki wraz ze swoimi rodzicami zwiedzali szkołę, gabinety przedmiotowe, świetlicę, stołówkę, szkolne centrum informacji, pracownie komputerowe i specjalistyczne laboratoria. Wszędzie czekały na nich atrakcyjne niespodzianki. Mogli wziąć udział w zajęciach, pokazach, doświadczeniach i eksperymentach. Najmłodsi mgli przekonać się w jakich warunkach pracują uczniowie edukacji wczesnoszkolnej i ile ciekawych rzeczy dzieje się na zajęciach. Mieli okazję wziąć udział w różnego typu aktywnościach od zabaw ruchowych, kodowania na dywanie, pracy z iPadami, przygód z robotami Dash i Dot, Photon, Ozobot i Ozobot EVO, aż po budowanie i eksperymentowanie z klockami lego WeDo 2.0.

Można też było przekonać się jakie warunki stworzyliśmy dla klasy specjalnej i jak ciekawa i zajmująca może być praca w tym oddziale. 

 

Starsi mieli okazję brać udział w wielu eksperymentach biologicznych, fizycznych chemicznych, zobaczyli że lekcje matematyki, języka polskiego i języków obcych mogą być ciekawą intelektualną przygodą. Mieli też okazję zobaczyć w jaki sposób będą realizowane zajęcia w Laboratorium STEAM – rozwiązywanie problemów i programowanie za pomocą zestawów BeCreo, klocków Lego Midstorms, praktyczne zastosowania oparte o zestawy Arduino z diodami i rozmaitymi czujnikami w rolach głównych. Dużym zainteresowaniem cieszyły się programowalne roboty mBot, mBot Ranger, Codey Rocky, a latające drony zrobiły prawdziwą furorę.

Ponad dwugodzinne zwiedzanie szkoły i obfitość atrakcji sprawiły, że Trójka nie jest już tajemnicą. W opiniach uczniów i rodziców nasza oferta jest bardzo ciekawa i chętnie z niej skorzystają. Czekamy na Was! Składajcie podania i do zobaczenia w nowym roku szkolnym!

Serdecznie dziękuję wszystkim nauczycielom i uczniom, którzy przygotowali znakomite zajęcia, eksperymenty i pokazy, oprowadzali po szkole, odpowiadali na wszystkie pytania oraz pokazywali w jaki sposób się uczymy, jakie projekty realizujemy i gdzie lubimy spędzać wolny czas.

Dariusz Stachecki

 

 

A4 Infociacho